*«·“`·.(ø.·“(ø.· *·»**«·“`·.www.beka.tk*«·“`·.(ø.·“(ø.·*

Home

FOTO GALLERI
POEZI
HaHaHaHa
AUTORI
NATYRA TE BUKURA
FEJA ISLAME
FOTO
HUMOR
VENDLINDJA IME
DASHURI
HUMOR

HUMOR
 
 
christian singles, christian dating, christian personals, single christians, christian chat, free trialHUMORchristian singles, christian dating, christian personals, single christians, christian chat, free trial
 Faqe-1                                                               
Thoni se i akuzuari ju qėlloi me kovė nė kokė? i drejtohet gjyqtari tė dėmtuarit.
Mu nė mes tė kokės pėrgjigjet ai.
Por, nė kokėn tuaj nuk vėrehet asgjė!? shton gjyqtari.
Ndoshta, por mund tė shikoni se ēndodhi me kovėn! ia kthen ai.
Grua, sot isha te mjeku. Ma fotografuan kokėn, por nuk gjetėn agjė! iu drejtua burri gruas.
Kėtė dhe e kam pritur! i pėrgjigjet gruaja.
Gjykatėsi i drejtohet tė akuzuarit:
I akuzuar, e keni pranuar se e keni vjedhur pallton. A kishit pėr tė shtuar edhe diē?
Po, zoti gjykatės, m'u desh t'ia zgjas mėngėn.
Bisedojnė dy miq tė vjetėr:
Pse i kalove tre vjet nė burg?
Sepse nuk deshėn tė mė lėshojnė mė herėt.
Eh more Beni, duhet tė zgjohesh mė herėt, - i thotė nėna djalit. - Shih fqiun tonė Ganiun, u zgjua herėt dhe nė rrugė i gjeti 500 DM.
Po, por ai qė i ka humbur ėshtė zgjuar edhe mė herėt!!!
Kthehet burri pak mė herėt nė shtėpi, ku e takon gruan me tre tė njohur nė shtrat:
Tung, tung, tung, - i pėrshėndet nga dera.
E more i huptė, - ia kthen gruaja, - mua mė harrove, a?!
Po ta kisha ditur se je e virgjėr, as qė do t'ia nisja fesatit, i tha shefi sekretareshės.
Po ta kisha ditur se je pėr fesat, do t'i hiqja mė parė unihopkat, ia ktheu ajo.
Pėr tė ikur nga vdekja, plaka ishte fshehur nė mes tė foshnjeve, nipa dhe mbesa tė saj. Pas disa kohe vjenė Xhebraili dhe e kėrkon plakėn e nuk e gjen dot. Duke e shikuar pėrreth, e sheh njė foshnje tė shėmtuar plotė rrudha. Ndalet dhe e shikon. Pastaj e pyet:
Ēka po bėnė kėtu". Plaka qė ishte maskuar nė foshnje ia kthenė:
Po ha moka (smoki)"
Ani, mirė, ha moka dhe ec tė shkojmė papa - ia kthenė Xhebraili
Tė lutem ma sjellė njė pije", i thotė majmuni stjuardesės nė aeroplanė.
Baju o majmun" - ia kthenė ajo
Njė pije oj 'rospi" - i thotė papagalli
Urdhėroni pijen" - ia kthen ajo duke i dhėnė pijen papagallit
Pas disa ēastesh majmuni sėrish me kulturė e lutė stjuardesėn
Ju lutem a bėnė njė pije" 
Hesht o majmun" -ia kthen ajo. Majmuni e shikon papagallin qė bėhej gati tė kėrkonte pije. 
Njė pije ma sjell shpejt o shtrigė" - thotė papagalli dhe stjuardesa ia sjellė pijen. Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos tė bėhet mė arrogant.
Ma sjellė edhe mua njė pije oj lavire e ndyrė" - bėrtet majmuni
Edhe mua o e poshtėr" - flet papagalli
Stjuardesa mė nuk duron dhe qė tė dy i hudh jashtė dritareve tė aeroplanit. 
Duke rėnė poshtė, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishėm dhe e pyet:
O majmun, a din ti tė fluturosh?"
Jo" - ia kthen ai.
Ani, ē'ka t'u kru' me folė" - thotė papagalli.
Bisedojnė dy barinj:
Sa dele i ke ?
Nuk e di...
Si nuk e di sa dele ke?
Sa herė qė filloj t'i numėroj, mė zė gjumi!
A keni aftėsi pėr t'i lexuar mendimet, zotėri?
Po, gjithsesi! - pėrgjigjet drejtori.
Atėherė mė falni, ju lutem!
Kur vjen ajo autobus? - pyet njėri nė stacion tė autobusėve.
Autobusi ėshtė i gjinisė mashkullore, nėse nuk e keni ditur, - ndėrhyn njėra.
Pse, a e shikove nė mes tė rrotave, a?! - ia kthen ky. 
Plaku 70 vjeēar i ankohet mjekut:
Zoti mjek, e kam fqiun pesė vjet mė tė vjetėr se unė dhe ēdo ditė mė lavdėrohet se kryen akte seksuale.
S'ka problem, - i thotė mjeku, - lavdėrohu edhe ti.
Nė provim tė anatomisė profesori e pyet studenten:
A e dini kolege e nderuar, se cila pjesė e trupit tė njeriut e rritė madhėsinė e vet pėr dymbėdhjetė herė nė ēastet e ngazėllimit tė madh?
Hmmm... e di, por mė vjen turp ta them! - belbėzon ajo.
Do t'ju ndihmoj, kolege e nderuar. Ai organ ėshtė bebėza e syrit. Por edhe diēka. Do tė zhgėnjeheni keq kur tė martoheni! - ia kthen profesori.

E pyet baba djalin:
Mė thuaj, bir, a do t'dėshiroje njė vėlla a njė motėr tė vogėl?


Dua vėlla baba - ia kthen djali.
Shumė mirė, pėr disa muaj lejleku do ta sjell njė vėlla pėr ty.
Au babė, duke e pasur nėnėn kaq tė bukur, ē'tė ēoi dreqi tė ēosh dashuri me lejlekun?

Faqe-1                                                               
Thoni se i akuzuari ju qėlloi me kovė nė kokė? i drejtohet gjyqtari tė dėmtuarit.
Mu nė mes tė kokės pėrgjigjet ai.
Por, nė kokėn tuaj nuk vėrehet asgjė!? shton gjyqtari.
Ndoshta, por mund tė shikoni se ēndodhi me kovėn! ia kthen ai.
Grua, sot isha te mjeku. Ma fotografuan kokėn, por nuk gjetėn agjė! iu drejtua burri gruas.
Kėtė dhe e kam pritur! i pėrgjigjet gruaja.
Gjykatėsi i drejtohet tė akuzuarit:
I akuzuar, e keni pranuar se e keni vjedhur pallton. A kishit pėr tė shtuar edhe diē?
Po, zoti gjykatės, m'u desh t'ia zgjas mėngėn.
Bisedojnė dy miq tė vjetėr:
Pse i kalove tre vjet nė burg?
Sepse nuk deshėn tė mė lėshojnė mė herėt.
Eh more Beni, duhet tė zgjohesh mė herėt, - i thotė nėna djalit. - Shih fqiun tonė Ganiun, u zgjua herėt dhe nė rrugė i gjeti 500 DM.
Po, por ai qė i ka humbur ėshtė zgjuar edhe mė herėt!!!
Kthehet burri pak mė herėt nė shtėpi, ku e takon gruan me tre tė njohur nė shtrat:
Tung, tung, tung, - i pėrshėndet nga dera.
E more i huptė, - ia kthen gruaja, - mua mė harrove, a?!
Po ta kisha ditur se je e virgjėr, as qė do t'ia nisja fesatit, i tha shefi sekretareshės.
Po ta kisha ditur se je pėr fesat, do t'i hiqja mė parė unihopkat, ia ktheu ajo.
Pėr tė ikur nga vdekja, plaka ishte fshehur nė mes tė foshnjeve, nipa dhe mbesa tė saj. Pas disa kohe vjenė Xhebraili dhe e kėrkon plakėn e nuk e gjen dot. Duke e shikuar pėrreth, e sheh njė foshnje tė shėmtuar plotė rrudha. Ndalet dhe e shikon. Pastaj e pyet:
Ēka po bėnė kėtu". Plaka qė ishte maskuar nė foshnje ia kthenė:
Po ha moka (smoki)"
Ani, mirė, ha moka dhe ec tė shkojmė papa - ia kthenė Xhebraili
Tė lutem ma sjellė njė pije", i thotė majmuni stjuardesės nė aeroplanė.
Baju o majmun" - ia kthenė ajo
Njė pije oj 'rospi" - i thotė papagalli
Urdhėroni pijen" - ia kthen ajo duke i dhėnė pijen papagallit
Pas disa ēastesh majmuni sėrish me kulturė e lutė stjuardesėn
Ju lutem a bėnė njė pije" 
Hesht o majmun" -ia kthen ajo. Majmuni e shikon papagallin qė bėhej gati tė kėrkonte pije. 
Njė pije ma sjell shpejt o shtrigė" - thotė papagalli dhe stjuardesa ia sjellė pijen. Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos tė bėhet mė arrogant.
Ma sjellė edhe mua njė pije oj lavire e ndyrė" - bėrtet majmuni
Edhe mua o e poshtėr" - flet papagalli
Stjuardesa mė nuk duron dhe qė tė dy i hudh jashtė dritareve tė aeroplanit. 
Duke rėnė poshtė, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishėm dhe e pyet:
O majmun, a din ti tė fluturosh?"
Jo" - ia kthen ai.
Ani, ē'ka t'u kru' me folė" - thotė papagalli.
Bisedojnė dy barinj:
Sa dele i ke ?
Nuk e di...
Si nuk e di sa dele ke?
Sa herė qė filloj t'i numėroj, mė zė gjumi!
A keni aftėsi pėr t'i lexuar mendimet, zotėri?
Po, gjithsesi! - pėrgjigjet drejtori.
Atėherė mė falni, ju lutem!
Kur vjen ajo autobus? - pyet njėri nė stacion tė autobusėve.
Autobusi ėshtė i gjinisė mashkullore, nėse nuk e keni ditur, - ndėrhyn njėra.
Pse, a e shikove nė mes tė rrotave, a?! - ia kthen ky. 
Plaku 70 vjeēar i ankohet mjekut:
Zoti mjek, e kam fqiun pesė vjet mė tė vjetėr se unė dhe ēdo ditė mė lavdėrohet se kryen akte seksuale.
S'ka problem, - i thotė mjeku, - lavdėrohu edhe ti.
Nė provim tė anatomisė profesori e pyet studenten:
A e dini kolege e nderuar, se cila pjesė e trupit tė njeriut e rritė madhėsinė e vet pėr dymbėdhjetė herė nė ēastet e ngazėllimit tė madh?
Hmmm... e di, por mė vjen turp ta them! - belbėzon ajo.
Do t'ju ndihmoj, kolege e nderuar. Ai organ ėshtė bebėza e syrit. Por edhe diēka. Do tė zhgėnjeheni keq kur tė martoheni! - ia kthen profesori.
E pyet baba djalin:
Mė thuaj, bir, a do t'dėshiroje njė vėlla a njė motėr tė vogėl?
Dua vėlla baba - ia kthen djali.
Shumė mirė, pėr disa muaj lejleku do ta sjell njė vėlla pėr ty.
Au babė, duke e pasur nėnėn kaq tė bukur, ē'tė ēoi dreqi tė ēosh dashuri me lejlekun?
..It's Been A Hard Week's End... Gr8 ecard to wish your friends/ loved ones a relaxing weekend... Weekend's Here ! Wish your friends/ colleagues a Gr8 weekend with this fun card.Have A Relaxing Weekend ! Wish your friends/ colleagues a cool n relaxing weekend !A Weekend Treat ! Say 'thanks' to your colleague/ friend with this cool ecard.Zoom To The Weekend ! Let your sweetheart/ loved one know that you're waiting to be together this weekend.
You've Got Mail ! A gr8 surprise your colleague/ friend wouldn't resist !It's Gonna Be A Ball ! Invite your friend/ dear one with this great ecard.Straight Into My Heart ! This interactive ecard is sure to make him/ her feel on top of the world !KAQ   BESOJ  QE JEN I TE KNAQUR  HEHHEHEEHEH

bekim _ballazhi
015.jpg

Dirt bike riders; Size=240 pixels wide