*`.(.(. ***`.www.beka.tk*`.(.(.*Home

FOTO GALLERI
POEZI
HaHaHaHa
AUTORI
NATYRA TE BUKURA
FEJA ISLAME
FOTO
HUMOR
VENDLINDJA IME
DASHURI
DASHURI

.
 
    Erfolgreich bewerben (Foto:Archiv)                                      Sexy Singles (Foto: Archiv)
.
 


                                                                           

        Beka_866@hotmail.com       

Linde n zemrn time,--Dhe zjarre prhape n shpirtin tim--Ma mbushe jetn plot gzime,--E un fitova nj amshim.--O Zot, o shpirti im,--O, jeta ime e shtrenjt,--O, fat i syve t mi e gzim,--Para teje shpirti po shkrihet, e di, --Dhe n vetmi zemra m tretet,--Sikur t gjith i shohin eshtrat e mi, --E mu vetm t vdes m mbetet.--Me zgjove nga vdekja, m the --jeto,--Preke shpirtin tim dhe i the gzo,--Ke jetn time q e la pa gaz.--Po un nuk do t vdes,--Se dua t jetoj.--Sa t jem gjall do t pres,--Do t jetoj edhe kur ti vdes...

                             Want To Hold You Close !
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Linde n zemrn time,--Dhe zjarre prhape n shpirtin tim--Ma mbushe jetn plot gzime,--E un fitova nj amshim.--O Zot, o shpirti im,--O, jeta ime e shtrenjt,--O, fat i syve t mi e gzim,--Para teje shpirti po shkrihet, e di, --Dhe n vetmi zemra m tretet,--Sikur t gjith i shohin eshtrat e mi, --E mu vetm t vdes m mbetet.--Me zgjove nga vdekja, m the --jeto,--Preke shpirtin tim dhe i the gzo,--Ke jetn time q e la pa gaz.--Po un nuk do t vdes,--Se dua t jetoj.--Sa t jem gjall do t pres,--Do t jetoj edhe kur ti vdes...
                             E-Kiss Just For U !      
Ah kjo jet e mallkuar pse , pse keshtu ka perfunduar pse me la i dashuri te vetmuar me la ne mendime si e harroj dashurin time te kam dasht sa dy syt e mi , te kam dasht sa zemren time por ti ike e me le ne mendime,- jeta ime esht shkatrruar syt e mi nat e dit lotojn kurr se pushojn ** zemren ma kan demtuar shpirtin ma ke shkatrruar me trathtove me kushuriren esht e vertet e jo film tani as pak s'mendoj per ty se ti me trathove ne dashuri sdua me fatin tim ta ndaj diqka ndryshoi pa pritur pa kujtuar me kushuriren time je Dashuruar.
                             A Bond That's Forever...     
Kur mendoj per ty--ethe shpirtri leshon.--Mendoj per gjenjen me te bukur ne jete--Mendoj per dashurine tone.--Kur mendoj per ata sy te bukur--Dhe buzet qe dridhen pa fjale--Mendoj per floket mbi gjoksin tend--Dhe zemrat qe rrahin pandal.--Kur me ty bisedoj dhe heshti--Dhe dridhem kur me flet ngadal--Mendoj se brenda teje ka dicka--Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.--Dicka qe me ben te ndihem si engjell--Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj--Ti me shterngon aq forte prane vetes--Dhe un ngadal peshperis te dashuroj--Nese nuk te thash--se per mua je ti--aj qe me fal buzeqeshje--aj qe me fal ngrohtesi--Nese s'ta shpreha dot--sa shume te dashuroj--fajin e kish natyra--qe si dha zemres goje--sa m pelqen ....--Ne naten e heshtur--ne endrrat pa mbarim--kerkoja ve nje emer--flisja per dashurine----Kerkoja nje prekje--ndoshta dhe nje kuptim--vall si t'ja ve un emrin--vuajtjes ne shpirtin tim.--Do mundem valle ne zemer--te te hyj ngadale--qe dhe un te kuptoj--'eshte dashuri e pare?--Do mundem valle nje emer--ketij shpirti t'ja kushtoj--qe dhe pastaj te them--Shpirti im... te dashuroj...----Pastaj do them ngadale--ne endrra un besoj--ndoshta dhe vec me sy--jete do te dhuroje...----Kjo quhet DASHURI E VERTET TE DUA ??...perjet
                            
Like U & Me...      
Deshiroj te behem lot e te vije ne ftyren tende e te theme se s`te kam harrua dhe te theme se shume te dua. Nje fjal e gzim te dua me zemer ty o shpirti im
                             The Best Thing In My Life ! 
                              Ju uroj gjdo gj n jet,n trup shendet,n pun vullnet,n ide drejtsi--n nerva qetsi,n familje harmoni,n ardhmeri lumturi,dhe shum shum shum --fat n DASHURI!!!!!


 
 

 
 
-DASHURIA -
Lamtumira e fundit


SKAM DASHUR KURRE TE TE LENDOJ,
SE TE KAM DASHUR,
PO TI ME IKE, ME LARGOHESH,
NDAJ DHE UNE IKA, PO TE LE.

SE BESOJ SE DO TE LENDOHESH SHUME,
TI ENDE SDIN CeSHTE DASHURIA,
NDAJ SMUNDE TA KUPTOJE DOT,
PRUSHIN E NDJENJAVE TE MIA.

VEC BUKURISE SE PAKURSYER,
NATYRA GJE STE KA DHURUAR,
ISHE NJE GONXHE QE NUK CELE,
U VYSHKE QE PA LULEZUAR.

DHE PSE E KAM KAQ VESHTIRE,
PO TE PERZE NGA ZEMRA IME,
ME MIRE NDRICO SI YLL I LARGET,
DHE ME DIL VEC NE ENDERRIME.

PAS MEJE DO TE VIJNE TJERAT,
DHE DO TE PUTHIN PUTHJEN TIME,
E TI ASHTU SI DHE ME MUA,
DO SHKRIHESH NEPER PERQAFIME.

E DO TIU THUASH HIPOKRITE,
"O, SA TE DUA SE THEM DOT"
EDHE NJELLOJ SI DHE ME MUA,
FARE ME KOT DO DERDHESH LOT.

UNE GJER TANI ISHA E NXEHUR,
NUK E MOHOJ QE PRAPE TE DUA,
SIKUR TE PUTHESH ME GJITHE BOTEN,
ASNJERA SDO TE TE PUTH SI MUA.

UNE VETE JAM E LENDUAR,
E NDOFTA TE LENDOVA SHUME,
KUSH VALL DI TE PERKDHELE,
ASHTU SIC PERKEDHELJA UNE.

MEGJITHATE PO TE UROJ,
U BAFSH PRAPE YLL E LESHOFSH NURE,
ME PAS BESOJ SE EDHE PER MUA,
DO CELE ME GAZ NJE TJETER LULE.

MBI NDJENJEN TONE RA DEBORE,
GJITHCKA ME TUTJE ESHTE E KOTE,
PRA LAMTUMIRE, VEC LAMTUMIRE,
SE MIRUPAFSHIM STE THEM DOT


***********LABIRINTH JETA IME*********

Mengjeset e ngrohta me rreze te arta
me ngrijne me ftohtesine
se zemra eshte ftohte akull
sikur njeriu qe humb dashurine

mesdite me diell me vale
zemra ime ndihet e djersitur
nga endrra e kahmotshme e dashurise
nga nje takim kahere duke pritur....

muzgu ngadale afrohet ne horizont
e pritja me eshte e kot
ah nata po afrohet ngadale
e prap do te jem me ty ne kete bote

vetem nata na bashkon ne te dy
vetem endrra pa fije shpres
se jeta labirinth pa zgjidhje
asgje s mendoj ne realitet vetem te vdes

te vdes se qdo gje me eshte merzit
te vdes se qdo gje me befason
te vdes se nuk e dua jeten
kur ti ne kete me mungon

eja te lutem pa me dal shpirti im
me mundso te vetmin takim
e ndoshta nje gezim ne jete do perjetoj
ty veq edhe njehere te te shtrengoj...

jam bere njeri i quditshem nga pritja
teresisht jam trete e jam shkri
s paska gje me te veshtire ne quajturen jete
se fjala e embel e hidhur DASHURI ....

po pres po pres po pres me ndihmo
jetes ti dhe nje kuptim
ose mi zhduk dhe endrrat pra
jetes ti jap perfundim.....
********************************************************************************

 

  

        

 

 

  Mail Order Brides

beka_866@hotmail.com *`.(.(.* ***`.(.(.*

DASHURIA
006.jpg